EnglishUkranian

Приймаюче місто

Одним з найкрасивiших мiст, розташованих на берегах могутнього Днiпра, є Днiпропетровськ – центр областi, яка за територiєю i чисельнiстю населення є другою серед всiх регiонiв України. Місто Дніпропетровськ знаходиться у південно-східній частині України, у степовій зоні (відстань від Києва 479 км, Одеси – 463 км, Сімферополя – 458 км, Донецька – 250 км). Ріка Дніпро поділяє місто на дві нерівні частини – правобережну і лівобережну. Перша розташована на Придніпровській височині (займає 2/3 території міста), друга – на Придніпровський низовині.

Загальна кількість населення Дніпропетровська – 1,1 млн. чоловік (третє місце по Україні, після Києва та Харкова).

Сучасний Днiпропетровськ – це мiсто-красень, мiсто, яке швидко розвивається, з кожним днем набуває дiйсно европейського вигляду. Економічному росту міста сприяє стратегічно вигідне географічне розташування в центрі країни. В умовах перехідної економіки в житті Дніпропетровська вже видно нові тенденції розвитку, зокрема у фінансово-промисловій, науковій і культурній сферах. За останні кілька років промисловість міста має стабільний позитивний приріст обсягів виробництва в таких галузях, як чорна металургія, хімічна і нафтохімічна промисловість, машинобудування і металообробка. Поліпшення справ у виробничій сфері обумовило активізацію зовнішньоекономічної діяльності, що ведеться з 130 країнами світу.

Основа промисловості – металургійний комплекс, найважливішими видами продукції якого є труби, сталь, чавун, прокат. Про могутній промисловий потенціал міста свідчать такі цифри: на 259 підприємствах 13 галузей виробляється близько 28,3% усієї промислової продукції області і 4,4% – України, у т.ч. – 10,5% – машинобудування та металообробної галузі, 6,9% – від загального обсягу виробництва чорної металургії, 7,5% – виробів хімічної промисловості, 5,6% – продуктів харчування.

Дніпропетровськ залишається наймогутнішим центром виробництва ракетно-космічних систем і апаратів завдяки відомому в усьому світі Південному машинобудівному заводу ім. О.М.Макарова і Конструкторському бюро “Південне” ім. М.К.Янгеля. Великим є їх внесок в освоєння космічного простору. Нині створені десятки космічних носіїв, такі, як “Космос”, “Інтеркосмос”, “Циклон”, “Зеніт”, “Дніпро”, ракетно-космічна система “Енергія-Буран”, сотні космічних апаратів. Завдяки їх наполегливій праці Україна отримала заслужений статус “космічної держави”.